5 powodów, dla których warto wykonywać masaż peelingujący

Piękne włosy to efekt prawidłowej pielęgnacji skóry głowy, a dokładnie jej naskórka. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, jak bardzo ważnym elementem jest peelingowanie skalpu i zapomina o jego dokładnym oczyszczaniu. W zależności od typu skóry głowy, może to rodzić różne problemy, które sprawią, że pomimo używania odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych nie będą działać one tak skutecznie jak powinny. Poznajcie więc zalety regularnego stosowania peelingu i sprawdźcie, co mogą zyskać na tym nie tylko skóra głowy ale i włosy.


1.USUNIĘCIE MARTWEGO  NASKÓRKA I ZANIECZYSZCZEŃ

Głównymi zadaniami peelingu są: dokładne oczyszczenie skóry głowy z kurzu, pozostałości po kosmetykach, łoju, drobnoustrojów chorobotwórczych oraz pozbycie się z niej i z mieszków włosowych zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu, eliminujemy powstawanie przeszkody uniemożliwiającej skuteczne działanie innych kosmetyków oraz detoksykujemy, odświeżamy i dotleniamy skórę. Regularne usuwanie martwych komórek wpływa również znacząco na regenerację,. Wytwarza się wówczas więcej naturalnego czynnika nawilżającego oraz sprawniej działa bariera wodno-lipidowa skóry.


2.POPRAWA MIKROKRĄŻENIA 

Regularne masaże peelingiem zdecydowanie pobudzają mikrokrążenie skóry głowy, aktywując uśpione mieszki włosowe. Wpływa to na wzmocnienie cebulek, a tym samym stymuluje szybszy wzrost włosów. Lepsze ukrwienie wpływa również na objętość. Włosy stają się grubsze i są odbite od nasady, a przy zastosowaniu odpowiednich do typu włosa kosmetyków,eliminujemy ryzyko obciążenia włosów i przyklap.

3.REGULACJA WYDZIELANIA SEBUM

Kolejnym powodem, dla którego warto stosować peeling jest fakt, że dzięki temu prostemu zabiegowi możemy rozwiązać problemy związanie z wydzielaniem  nadmiaru sebum. Substancja ta, wydzielana przez gruczoły łojowe jest niezwykle ważna w utrzymaniu miękkości skóry i zabezpiecza przed przesuszeniem, a także uszkodzeniami włosów i skóry głowy. Jednak w momencie, gdy sebum wydzielane jest nadmiernie, sprawia to, że włosy świecą się, są tłuste, obciążone i wyglądają nieestetycznie, a to skutkuje potrzebą codziennego mycia, Peeling zdecydowanie poprawia funkcjonowanie gruczołów łojowych oraz pomaga zlikwidować podrażnienia i inne niedoskonałości, występujące na skórze głowy.

 

4.SKUTECZNA METODA W WALCE Z ŁUPIEŻEM I SWĘDZĄCĄ SKÓRĄ GŁOWY

Bardzo często niezłuszczony naskórek jest jedną z przyczyn powstawania łupieżu. Osoby zmagające się z tym problemem, nie tylko mogą ale i powinny stosować regularnie peeling. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu w mechaniczny sposób, pozbywamy się warstwy rogowej naskórka i narastających na nim drożdżaków w łagodny dla skóry sposób. Skutkuje to zmniejszeniem swędzenia skóry głowy oraz uczucia dyskomfortu, a także zapobiega nawrotom problemu.


5.WZMOCNIENIE DZIAŁANIA INNYCH PRODUKTÓW UŻYTYCH PODCZAS PIELĘGNACJI WŁOSÓW

Stosowanie peelingu znacznie zwiększa przyswajalność substancji aktywnych zawartych w używanych podczas pielęgnacji szamponach, maskach, odżywkach. Odblokowanie mieszków włosowych sprawia, że stosowane kosmetyki zaczynają działać, zgodnie z naszymi oczekiwaniami.


Peeling Pure Volume

Peeling oczyszczający powinien na stałe dołączyć do rutynowej pielęgnacji skóry głowy osób, które marzą o zdrowych i mocnych włosach. Idealną propozycją jest produkt z serii BE ECO Pure Volume, bogaty w składniki aktywne, pomagające w osiągnięciu równowagi skóry głowy. Jego konsystencja sprawia, że bardzo łatwo rozprowadza się na skalpie, a dzięki zawartym w nim zmielonym pestkom moreli dokładnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia. 

Zawarte w nim humektanty, w postaci d-pantenolu i ekologicznej wody z pomarańczy, intensywnie nawilżają skórę głowy i nadają miękkość. Skład peelingu bogaty jest również w oleje, czyli substancje emolientoweOlej jojoba wspomaga regulację wydzielania nadmiaru sebum, olej arganowy dba o  regenerację, a olej babassu wpływa na odbicie włosów od nasady.

Skuteczność działania peelingu potwierdzają badania aplikacyjne przeprowadzone pod nadzorem lekarza dermatologa. Uczestnicy badań ocenili peeling na wielu polach. 100% ankietowanych potwierdziło: 

  • oczyszczenie i odświeżenie skóry głowy 
  • poprawę kondycji i przywrócenie równowagi skóry głowy 
  • usunięcie nadmiaru sebum
  • usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka
  • nadanie miękkości skórze głowy 

W tym przypadku warto również wspomnieć o zapachu, którego sekret stanowią różowy pieprz i mięta, przenikające się intrygującymi aromatami owocowo-drzewnymi. Podczas masażu skóry głowy czujemy dodatkowo delikatne chłodzenie, co jest zasługą zawartego w składzie mentolu.

 

 www.falelokikoki.pl


@mila.professional0.0018634160359701sek