Początek - 2003
Marka została założona w Bydgoszczy przez Waldemara Koteckiego - człowieka, blisko związanego od wielu lat z branżą fryzjerską. Obserwując rynek profesjonalnych produktów do włosów, w jego głowie powoli kiełkowała idea stworzenia własnej marki kosmetyków. Nadrzędnym celem stało się wprowadzenie na rynek produktów, które będą realnie odpowiadać na potrzeby fryzjerów, wspierając ich codzienną pracę.
A wszystko zaczęło się od blondu...

Analizując rynek, założyciel wraz z zespołem specjalistów, poszukiwali odpowiedzi na pytanie: CZEGO PRAGNĄ FRYZJERZY? A właściwie nie tylko fryzjerzy, ale i ich Klienci. Odpowiedzią były perfekcyjne blondy, co stanowiło o niesłabnącej popularności tego typu koloryzacji w salonach fryzjerskich.

I stało się!

Kiełkująca od kilku lat idea przekuta została na realny produkt. Powstała receptura pierwszego kosmetyku nowej marki, którym był to fioletowy szampon do włosów blond, niwelujący żółte tony.

What’s your name?

Do pełnego sukcesu brakowało jeszcze nazwy. Jako, że marka była dla Właściciela projektem specjalnym, chciał aby jej nazwa zawsze kojarzyła mu się w szczególny sposób. Postanowił więc podejść do tego bardzo osobiście, wykorzystując skrócone imię swojej córki.

Od tego momentu kosmetyki do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji pod nazwą Mila Hair Cosmetics zagościły na rynku produktów fryzjerskich na dobre i stały się narzędziem w rękach profesjonalistów. Kosmetyki Mila Hair Cosmetics przez 15 lat pozycjonowane były wśród marek fryzjerskich w segmencie „D”. Później wszystko się zmieniło.

Milowy krok

W związku z dynamicznym rozwojem branży fryzjerskiej, jasne stało się to, że należy iść dalej. Wsłuchując się w potrzeby klientów i obserwując zachodzące zmiany, postanowiliśmy postawić milowy krok w rozwoju marki, skupiając się na wprowadzaniu innowacyjnych produktów. Takich, które nie tylko będą wparciem, ale zdecydowanie zmienią i ułatwią pracę w salonach fryzjerskich.

Przełomowe zmiany w życiu marki
rozpoczęły się w 2019 roku.
2019
Zmiana nazwy i nowa strategia

2019 był rokiem wdrożenia nowej strategii marketingowej, na bazie której rozpoczął się proces repozycjonowania, połączony z rebrandingiem istniejących i wprowadzaniem nowych, innowacyjnych produktów na rynek. Wprowadzona została również nowa nazwa. Od tej pory marka znana jest jako Mila Professional.

Rebranding farb Milaton
Wprowadzenie
stylizacji Be Art
Pierwsze pokazy fryzjerskie Mila Pro

Wraz z wprowadzeniem nowej stylizacji rozpoczęliśmy tournée. Odwiedziliśmy 7 miast organizując pokazy z udziałem naszych Klientów, prezentujące najnowsze trendy w świecie fryzjerstwa.

Akademia Rozwoju

Jako jedna z pierwszych marek w Polsce stworzyliśmy internetową platformę edukacyjną, dzięki której styliści mają dostęp do profesjonalnych szkoleń 24h/7

2021
Wprowadzenie pielęgnacji Be Eco

Launch Be Eco to kluczowy moment w życiu marki. Jako pierwsi w branży fryzjerskiej, stworzyliśmy eko pielęgnację opartą o receptury PEH Balance . Produkty otrzymały wyróżnienia i nominację do prestiżowych, ogólnopolskich nagród kosmetycznych.

Rebranding rozjaśniaczy PLEX i MAX
Wprowadzenie rozjaśniacza MILA WOW
Rozszerzenie palety farb Milaton o 11 nowych blond odcieni
2022
Wprowadzenie ekspresowej koloryzacji IQ Color
Wprowadzenie ekspresowej pielęgnacji IQ Care
Wprowadzenie pielęgnacji premium Rich Therapy
Rebranding oksydantów MILAQUA

Będąc nowoczesną marką, dążymy do wyznaczania fryzjerskich trendów. Wprowadzenie na rynek nowatorskich, ekspresowo działających produktów do koloryzacji i pielęgnacji stało się początkiem rewolucji. Naszym celem jest optymalizacja pracy w salonach poprzez maksymalne skrócenie czasu wykonywania usług, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości zabiegów.

Pokaz Fryzjerski MAGIC TIME

15 maja 2022 marka Mila Professional miała przyjemność gościć stylistów z całej Polski na emocjonującym pokazie fryzjerskim Magic Time. Był to wyjątkowy dzień, podczas którego motywami przewodnimi były CZAS, MAGIA i EMOCJE. Dyrektor Kreatywny Bartosz Bronowicki wraz z Instruktorami Mila Pro zabrali publiczność w podróż w czasie, wprowadzając krok po kroku w świat fryzjerskich inspiracji.

2023
Wprowadzenie kolejnych linii z serii Be Eco
Superb Blond i Vivid Colors
C.D.N.
0.00077095031738281sek