10 MINUTE COLORING

10 MINUTE COLORING
W trosce o Twój czas!

Nowoczesny 3 – etapowy system permanentnej koloryzacji IQ Color został stworzony, aby maksymalnie skrócić czas wykonywania usługi i usprawnić pracę w salonach fryzjerskich. To idealne rozwiązanie dla fryzjerów, którzy chcą efektywnie wykorzystywać czas, rozwijać swój biznes i osiągać sukces.

Przyszłość koloryzacji

Lamellar Technology
IQ Color

System IQ Color stworzony został w oparciu o przełomową w koloryzacji włosów, Inteligentną Technologię Lamelarną.

Najnowsze osiągnięcia technologiczne, w połączeniu z doświadczeniem na rynku profesjonalnych farb do włosów, pozwoliły na zaprojektowanie produktów, których formuły wpływają na przyspieszenie procesu koloryzacji. Pigmenty zawarte w farbach IQ Color precyzyjnie i w ekspresowymtempie przenikają w wewnętrzne warstwy włosa, osadzając się w głębi jego kory. Emulgatory natomiast, poprawiają dyspersję, czyli rozproszenie pigmentów, co również wpływa na znaczne skrócenie czasu wykonywania usługi.

Poznaj produkty IQ Color

 • PRIMER
 • FARBA
 • OKSYDANT
 • SZAMPON
Zapewnia równomierne rezultaty koloryzacji

Tworzy barierę zapobiegającą nakładaniu się na siebie pigmentów oraz chroni włosy przed wysuszeniem i zniszczeniem. Primer nawilża włosy za sprawą obecnych w nim humektantów, czyli higroskopijnych substancji nawilżających, wykazujących zdolność do wiązania się z cząsteczkami wody i magazynowania jej we włosach. W efekcie, pasma po zabiegu koloryzacji są wygładzone, miękkie i nabłyszczone.

KUP PRODUKT

 • Znany jest z właściwości nawilżających i regenerujących. Uelastycznia włosy oraz nadaje im połysk i zdrowy wygląd.

 • Składnik pochodzenia naturalnego, pozyskiwany głównie z kory drzewa brzozowego. Jest humektantem, który działa nawilżająco, dzięki czemu włosy są wygładzone i miękkie.

 • Składnik pochodzący z dwóch wiążących wodę cukrów roślinnych: ksylitolu i glukozy. Wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia włosów, aby ich kolor był intensywny przez długi czas.

10-MINUTOWA, PERMANENTNA, WEGAŃSKA FARBA DO KOLORYZACJI WŁOSÓW NA POZIOMIE JASNOŚCI OD 2. DO 9.

Dzięki zastosowanej Technlogii Lamelarnej IQ, pigmenty zawarte w farbie w ekspresowym tempie przenikają w wewnętrzne warstwy włosa, co wpływa na znaczne skrócenie procesu koloryzacji - nawet do 10 minut. Farbę wyróżnia wegańska formuła, niezawierająca PPD. Jest bezpieczna i delikatna dla włosów oraz zapewnia doskonałe pokrycie siwizny. Dzięki zawartym w niej składnikom aktywnym, nadaje intensywny, długotrwały i równomierny kolor od nasady aż po same końce, a włosy stają się lśniące i elastyczne.

KUP PRODUKT

 • Bogate są w składniki odżywcze, które nawilżają od wewnątrz i wzmacniają warstwę lipidową włosów. Mają właściwości regenerujące oraz odżywiające, dzięki czemu włosy stają się miękkie i pełne blasku

 • To w 100% składnik pochodzenia naturalnego, pozyskiwany z brazylijskiego drzewa Candeia. Działa łagodząco, redukując dyskomfort i zapobiega powstawaniu podrażnień podczas koloryzacji. Wykazuje właściwości regenerujące i zwiększa zdolność przenikania innych składników aktywnych zawartych w kosmetykach.

 • Chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, co wpływa na przedłużenie trwałości koloru włosów farbowanych. Filtr zabezpiecza przed degradacją keratynowej osłonki włosa oraz przed utlenianiem się lipidów spajających łuski osłonki. Dzięki temu, włosy pozostają lśniące, a ich kolor jest intensywny przez długi czas.

W POŁĄCZENIU Z FARBĄ IQ COLOR TWORZY IDEALNĄ I ŁATWĄ W APLIKACJI MIESZANKĘ

Równomiernie rozprowadza się na włosach, co daje doskonały efekt koloryzacji. Dzięki emolientom pochodzenia roślinnego podtrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia, zapobiegając odparowywaniu wody z wewnątrz włosa i chroni przed podrażnieniami skóry głowy.

KUP PRODUKT

OKSYDANTY DOSTĘPNE SĄ W 3 STĘŻENIACH:
 • Stosujemy z dowolnym odcieniem farby IQ Color, gdy chcemy wykonać koloryzację ton w ton lub przyciemnić włosy.

 • Stosujemy z dowolnym odcieniem farby IQ Color, gdy chcemy rozjaśnić włosy o 1-2 tony lub pokryć do 50% siwych włosów.

 • Stosujemy z dowolnym odcieniem farby IQ Color, gdy chcemy rozjaśnić włosy o 2-3 tony lub pokryć ponad 50% siwych włosów oraz uporczywą siwiznę.

SKUTECZNIE ZATRZYMUJE PROCES UTLENIANIA SIĘ PIGMENTÓW

formuły zakwaszającej. Szampon Color Block, domyka łuski włosów i zatrzymuje wprowadzony podczas procesu koloryzacji pigment. Nadaje pasmom blask, zapobiega powstawaniu niepożądanych odcieni oraz podkreśla i przedłuża intensywność koloru.

KUP PRODUKT

 • Wspomaga proces domknięcia łusek, dzięki czemu pigmenty, wprowadzone do kory włosa podczas koloryzacji, zostają wewnątrz, a efekt utrzymuje się dłużej.

 • Tworzą szczelną osłonę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, powodującymi uszkodzenie kory włosa i szybkie wypłukiwanie się koloru oraz wpływają na wygładzenie powierzchni włosa.

 • Nadtlenek wodoru, zawarty w składzie szamponu Color Block, odpowiada za wzmocnienie efektu pigmentacji oraz blokuje utlenianie się koloru i jego żółknięcie.

Koloryzacja
w 3 krokach

Dowiedz sie, jak wykonać
ją w 10 minut!

 • • Rozprowadź równomiernie Primer IQ Color na suche włosy na całej długości i końcach.

  • Szczególną uwagę zwróć na połączenie odrostu z pigmentem kosmetycznym. Nie spłukuj.

 • • Połącz w niemetalowej miseczce wybrany odcień farby IQ Color z odpowiednim oksydantem IQ Color w proporcjach 1:1. Wymieszaj dokładnie aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

  • Rozpocznij nakładanie mieszanki na odrosty. Pozostaw na 10 minut, a po upływnie tego czasu, delikatnie zmocz końcówki włosów ciepłą wodą przy myjni fryzjerskiej.

  • Pozostałą część mieszanki nałóż na długość i końce. Następnie zemulguj, masując włosy na całej długości. Odczekaj 2 minuty i spłucz dokładnie mieszankę ze skóry głowy oraz włosów.

 • • Bezpośrednio po spłukaniu mieszanki koloryzującej IQ, rozprowadź szampon na dłoniach, spień, a następie umyj włosy, masując przez ok. 1-2 minuty.

  • Spłucz dokładnie. Powtórz czynność jeszcze raz.

Obejrzyj DARMOWE Szkolenie IQ Color

w Akademii Rozwoju Mila Pro

Sprawdź, jak wykonać pełną usługę koloryzacji 2x szybciej.

OGLĄDAJ

Efekty koloryzacji

Kolekcja Windy

„Windy” to opowieść o podróży przez niewielką wyspę, pełną
magicznych krajobrazów. Islandia – nieprzewidywalna, zmienna i
różnorodna kraina lodu i ognia pobudza zmysły i wyobraźnię.

To nieskończone źródło inspiracji, gdzie czuć prędkość wiatru i bliskość natury. Pełen kontrastów
krajobraz Islandii, napędzany siłą wiatru, zainspirował do stworzenia szybkiej, 10 minutowej,
wegańskiej koloryzacji w naturalnych odcieniach. Kraj ten kojarzy się ze zróżnicowaną przyrodą i
dominującym wiatrem.

Pogoda nieustannie i w ekspresowym tempie zmienia oblicze krajobrazu
i wizerunek otaczającej natury, co jest swoistą analogią do
nowoczesnego systemu szybkiej koloryzacji w naturalnych odcieniach

Monumentalne skały symbolizują trwałość, a wszechobecny, silnie dmący wiatr szybkość.
IQ Color skupia jak w soczewce pragnienia i potrzeby fryzjerów i ich klientów. Zapewnia zjawiskowy,
permanentny kolor, oferując jednocześnie to, co dziś najcenniejsze –oszczędność czasu.

Kolory inspirowane naturą

IQ to koloryzacja przeznaczona do włosów na poziomie
jasności od 2. do 9.

15 klasycznych odcieni, zainspirowane naturą, podzielone zostały na
zostały na 5 grup kolorystycznych: brązy, natury, odcienie zlota,
czerwienie i popiele. Paleta stanowi bazę, która daje fryzjerom
możliwość tworzenia zjawiskowych koloryzacji, aklienci zyskują prezent,
w postaci zaoszczędzonego czasu.

Oddech lodowca

POPIELE

Laguny polodowcowe to zjawisko, które kryje w sobie wiele tajemnic, dostarcza niezapomnianych wrażeń i zachwyca swoją zmiennością. Lodowe kryształy,płynące delikatnym nurtem, zmieniają kolory w ruchu. Błękit lodu przenika się z bielą śniegu i łączy z czernią wulkanicznego pyłu. Fuzja ta sprawia, że dostrzegamy zjawiskowe, lśniące popielate odcienie, które przeniesione zostały do palety IQ Color.

 • IND_PCC_3_0

  6 ASH

  Ciemny popielaty blond
 • IND_PCC_5_0

  8 ASH

  Jasny popielaty blond
 • IND_PCC_5_0

  9 ASH

  Bardzo jasny popielaty blond

Potęga żywiołu

ODCIENIE ZŁOTA I CZERWIENIE

Inspiracją do stworzenia odcieni złota i czerwieni była dynamiczna wulkaniczna sceneria. Lawa, wypływająca z aktywnego wulkanu, skupia na sobie całą uwagę i nie można przejść obok niej obojętnie. Podobnie jest z intensywnymi złoto-czerwonymi odcieniami, które oddziałują na wyobraźnię i budzą emocje. Wulkan kształtuje oblicze krajobrazu i staje się świadectwem potęgi żywiołu. Złote i czerwone odcienie włosów odzwierciedlają osobowość i nadają charakteru.

 • IND_PCC_3_0

  4 RED

  Średni czerwony brąz
 • IND_PCC_5_0

  6 GOLD

  Ciemny złoty blond
 • IND_PCC_5_0

  8 GOLD

  Jasny złoty blond

Magia natury

NATURY

Islandia to nie tylko lód i ogień. To również tereny, gdzie dominują siła spokoju i stateczne krajobrazy. Łagodność i wyrazistość natury nieustannie zachwyca i fascynuje, a jej kolory odzwierciedlone na włosach podkreślają naturalność. Zadbane pasma w delikatnych odcieniach brązów i blondów to atut, podkreślający naturalne piękno, dlatego grupa ta zajmuje szczególne miejsce w palecie IQ Color.

 • IND_PCC_3_0

  2 NATURAL

  Najciemniejszy naturalny brąz
 • IND_PCC_5_0

  4 NATURAL

  Średni czerwony brąz
 • IND_PCC_5_0

  5 NATURAL

  Jasny naturalny brąz
 • IND_PCC_5_0

  6 NATURAL

  Ciemny naturalny blond
 • IND_PCC_5_0

  7 NATURAL

  Średni naturalny blond
 • IND_PCC_5_0

  8 NATURAL

  Jasny naturalny blond
 • IND_PCC_5_0

  9 NATURAL

  Bardzo jasny naturalny blond

Moc przestrzeni

BRĄZY

Islandia to ogromne połacie terenu. Wielka, otwarta przestrzeń, gdzie można poczuć wolność i zew natury. Rozległy, przydymiony krajobraz wulkanicznych wzgórz w brunatnych kolorach zainspirował do wzbogacenia palety IQ Color o grupę nasyconych brązowych odcieni. Te zachwycające kolory podkreślą urodę kobiet, ceniących sobie ponad wszystko klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody.

 • IND_PCC_3_0

  5 BROWN

  Jasny naturalny brąz
 • IND_PCC_5_0

  7 BROWN

  Średni blond

Najczęściej zadawane pytania dotyczące IQ Color

Farby IQ Color przeznaczone są do stosowania wyłącznie z oksydantami z tej samej linii. Połączenie farby i oksydantu IQ Color gwarantuje osiągniecie oczekiwanych efektów koloryzacji. W przypadku zastosowania innych oksydantów, uzyskany kolor może być mniej intensywny oraz może różnić się od założonego.

Ostateczny kolor włosów może być ciemniejszy niż zakładaliśmy. Zalecamy więc pozostawianie mieszanki na włosach zgodnie z instrukcją, gdyż jest to optymalny czas na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Pozostawienie mieszanki na włosach dłużej niż to zalecane, nie zapewnia lepszych efektów koloryzacji.

Koloryzację przy wykorzystaniu produktów linii IQ Color można powtarzać tak często, jak jest to konieczne, aby skorygować odrost. Zwykle zabieg wykonujemy w ciągu od 3 do 6 tygodni od ostatniej koloryzacji.

Primer to produkt, który po nałożeniu tworzy barierę zapobiegająca nakładaniu się na siebie pigmentów. Jeżeli go pominiemy, uzyskany kolor może być nierównomierny. Primer dodatkowo nawilża włosy i chroni przed zniszczeniem i wysuszeniem. Należy więc pamiętać, aby używać go przed każdą koloryzacją, aby zapewnić pasmom pełne bezpieczeństwo.

Proces można skrócić do 10 minut, dzięki zastosowaniu specjalnej formuły, opartej o inteligentą Technologię Lamelarną. Dzięki niej, pigmenty zawarte w farbach, precyzyjnie i w ekspresowym tempie, przenikają w wewnętrzne warstwy włosa, osadzając się w głębi jego kory. Emulgatory natomiast po poprawiają dyspersję, czyli rozproszenie pigmentów, co również wpływa na znaczne skrócenie czasu wykonywania usługi.

Tak. Koloryzacja IQ Color doskonale sprawdza się nawet w przypadku uporczywej siwizny.

Tak. Formuła produktów jest wegańska, co oznacza, że nie były one testowane na zwierzętach, a w ich składzie nie ma żadnych komponentów pochodzenia zwierzęcego.

Tak. Jest to doskonały sposób za szybką pielęgnację, która podkreśli efekty koloryzacji. Dla najlepszych rezultatów, zalecamy po umyciu włosów szamponem blokującym IQ Color, nałożyć maskę lub odżywkę, spłukać i następnie zaaplikować Lamellar Water zgodnie z instrukcją stosowania