Akademia Rozwoju - miejsce inspiracji dla stylistów

Akademia Rozwoju to platforma edukacyjna dla fryzjerów stworzona przez markę Mila Pro. Styliści mogą odnaleźć tam m.in. szkolenia z zakresu różnych technik koloryzacji, strzyżeń i stylizacji fryzur. Platforma jest doskonałą formą podnoszenia kwalifikacji i efektywnego wykorzystania czasu. Marka w dbałości o pogłębianie wiedzy fryzjerskiej prezentuje, jak pracować z produktami Mila Pro i osiągać najlepsze efekty. Instruktorzy natomiast dzielą się w tym miejscu swoim doświadczeniem, inspirując do działania.

Wiedza w zasięgu ręki

Pierwsze tygodnie funkcjonowania platformy już za nami. Wszystko wskazuje na to, że szkolenia on-line od Mila Pro fryzjerzy przyjęli z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem. Akademia Rozwoju została odwiedzona już ponad 20 tys. razy a grono użytkowników z dnia na dzień rośnie. Do platformy dołączają licznie Salony Partnerskie, współpracujące z marką Mila Pro, ale również osoby spoza programu partnerskiego. Jest to dowód na to, że Akademia spełnia swoją nadrzędną funkcję- gromadzi społeczność stylistów, którzy dążą do realizacji swoich zawodowych celów. Na fryzjerów czekają szkolenia video, zapisy ze spotkań na żywo oraz videoprezentacje produktów Mila Pro. Wielu fryzjerów współpracujących z naszą marką pytało o wersję materiałów on-line w rozmowach prywatnych, po szkoleniach czy podczas tournée Mila Be Art. Prosili o udostępnienie materiałów ze szkoleń, streaming z warsztatów w mieście, do którego nie mogli dojechać lub szkolenia online. Teraz takie możliwości są w zasięgu ręki!- mówi Bartosz Bronowicki dyrektor kreatywny marki.

Wejście w świat Mila Pro 

Należy przypomnieć, że dostęp do platformy szkoleniowej jest bezpłatny. Podstawowa baza treści wprowadza w fundamenty pracy z Mila Pro. Każdy użytkownik, rejestrując się, otrzymuje na start szkolenie „Wejście w świat koloryzacji Mila Pro” zupełnie za darmo. Jest to cała teoria na temat pracy z farbami Milaton w pigułce. Bartosz Bronowicki porusza takie tematy jak: pigmentacja, zasady krycia siwizny, gwiazda Oswalda, dobór czasu farbowania do rodzaju koloryzacji, niwelowanie niepożądanych odcieni. To idealne wprowadzenie dla osób, które wcześniej nie pracowały z marką oraz systematyzacja wiedzy dla tych, którzy znają już farby Milaton. Innym bezpłatnym szkoleniem jest „Podręcznik koloryzacji” będący kompendium wiedzy na temat koloryzacji. Po wykupieniu dodatkowego dostępu, fryzjerzy otrzymują znacznie bogatszą i bardziej różnorodną ofertę materiałów edukacyjnych. Szczególnie korzystne warunki korzystania z Akademii Rozwoju Mila Pro otrzymują Salony Partnerskie. Zawsze jako pierwsze dowiedzą się o nowościach i co najważniejsze otrzymają specjalne dedykowane oferty promocyjne m.in. 2 wybrane szkolenia gratis co miesiąc oraz 30% zniżki na szkolenia płatne

 Ścieżki szkoleniowe dla każdego

Platforma oferuje użytkownikom różne formy rozwoju- mogą skorzystać z gotowych ścieżek szkoleniowych lub samodzielnie skomponować swój zestaw szkoleń. Specjaliści Mila Pro ułożyli przejrzyste ścieżki rozwoju, które dają możliwość zdobywania specjalistycznej wiedzy krok po kroku. W tym przypadku fryzjerzy zaczynają od podstaw koloryzacji, następnie przechodzą do bardziej zaawansowanych technik stosowania farb Milaton, aż dochodzą do mistrzostwa w różnorodnych obszarach sztuki fryzjerskiej. Ścieżki te to jednak tylko rekomendacja i można je dowolnie modyfikować w zależności od poziomu wiedzy i potrzeb. Platforma jest bardzo intuicyjna, więc fryzjerzy od początku mogą sprawnie się po niej poruszać i szybko zweryfikować, co jest dla nich odpowiednie aby rozwinąć skrzydła w zawodzie. Marka pomaga w zdobywaniu wiedzy na temat pracy z produktami Mila Pro, dlatego szkolenia wyposażają w  umiejętności z swobodnego łączenia kolorów, tworzenia własnych mieszanek i autorskich receptur, niezbędnych do osiągania wymarzonych koloryzacji. W każdym materiale można znaleźć konkretne receptury, a pod szkoleniem – linki do produktów użytych podczas szkolenia.

Dobór tematyki szkoleniowej z myślą o stylistach


Obecnie na platformie można korzystać z bazy szkoleń o różnej tematyce, która będzie regularnie powiększana. Będą pojawiać się tam zarówno szkolenia płatne, jak i bezpłatne. Co miesiąc będą publikowane nowe tematy, z uwzględnieniem potrzeb zgłaszanych przez fryzjerów aby mieli oni udział w aktywnym budowaniu Akademii. Największą popularnością obecnie cieszą się szkolenia dotyczące koloryzacji w odcieniach blondu – „Beżowe blondy” i „Ice blond”. Nie jest to z pewnością zaskoczeniem, gdyż kolory te niepodzielnie królują dziś „na salonach”. Szkolenia prowadzone są przez instruktorów marki Mila Pro, a w przyszłości będą pojawiać się również goście specjalni fryzjerzy, ambasadorzy i eksperci ze świata fryzjerskiego. Już niebawem można spodziewać się szkolenia z nowym ambasadorem marki Jagodą Korzeniewską- mistrzem polskiego fryzjerstwa i złotą medalistka Mistrzostw Świata.


Wszystko wskazuje na to, że Akademia Rozwoju to strzał w dziesiątkę. Najlepszym przykładem tego są styliści, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i korzystają z platformy. Pokazuje to, jak niezwykle ważnym elementem we współczesnym fryzjerstwie jest pogłębianie swojej wiedzy. Istotny jest również fakt, że wszystko to może dziać się bez wychodzenie z domu. Dzięki możliwości kształcenia on-line styliści mogą w dowolnym miejscu i czasie zdobywać wiedzę, która może zmieniać ich pracę w wielka pasję. 


@mila.professional0.0018589655558268sek