Diagnoza włosowych problemów

Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów to bardzo indywidualna sprawa. Aby dobrze je dopasować, należy zrozumieć, czego włosy potrzebują. Prawidłową diagnozę i dostosowanie odpowiednich produktów do typu włosa ułatwia marka Mila Pro. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyła gotowe rozwiązania różnych włosowych problemów.

W świadomej pielęgnacji włosów, najistotniejszą kwestią jest zachowanie balansu pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami. Należy pamiętać o uzupełnianiu ich niedoborów, ale również dbać o to, aby składników z poszczególnych grup, nie pojawiło się w codziennej pielęgnacji zbyt dużo, gdyż osiągniemy wówczas efekt odwrotny do zamierzonego. Stosowanie produktów BE ECO pomaga w osiągnieciu równowagi PEH, dzięki idealnie skomponowanym recepturom.

Wystarczy zdefiniować problemy swoich włosów i działać! 

NISKOPOROWATOŚĆ

Włosy niskoporowate to takie, w których łuski ściśle do siebie przylegają, dzięki cze­mu są gładkie, które nie elektryzują się i nie puszą. Dlaczego więc niskoprowatość trak­tujemy jako problem? Otóż włosy o tym typie bardzo łatwo jest obciążyć, przez co stają się oklapnięte i brakuje im naturalnej objętości. Z włosów niskoporowatych cięż­ko usunąć jest zanieczyszczenia, przez co mogą szybciej przetłuszczać się i wyglądać nieświeżo. Pielęgnacja włosów o niskiej porowatości powinna być nastawiona na delikatne oczyszczanie i nieobciąża­jące nawilżanie humektantami.

STRĄCZKOWANIE

Problem strączkowania charakteryzuje się przede wszystkim zbijaniem się wło­sów, tworząc oddzielone od siebie pasma, przypominające strączki. Kosmyki wyglą­dają wówczas nieestetycznie, są sklejone i nawet tuż po myciu mogą wyglądać na przetłuszczone. Częstą przyczyną strącz­kowania jest obciążenie włosów nieodpo­wiednimi kosmetykami do pielęgnacji, za­wierającymi silikony. Należy więc używać produktów, pozbawionych tych substan­cji. Strączkowanie to sygnał, że włosy chwilowo mają dość emolientów i cze­kają na dostarczenie protein.

PRZETŁUSZCZANIE

Przetłuszczanie się włosów jest efektem produkcji nadmiernej ilości sebum. Sub­stancja ta, wydzielana przez gruczoły ło­jowe, jest niezwykle ważna w utrzymaniu miękkości skóry i zabezpiecza przed prze­suszeniem, a także uszkodzeniami włosów i skóry głowy. Jednak w momencie, gdy se­bum wydzielane jest nadmiernie, sprawia to, że włosy świecą się, są tłuste, obciążo­ne i wyglądają nieestetycznie, a to skutkuje potrzebą codziennego mycia. W tej sy­tuacji należy zrezygnować z bardzo bo­gatych w emolienty produktów. 

SZORSTKOŚĆ

Włosy o szorstkiej strukturze to włosy uszkodzone, wymagające regeneracji, pozbawione elastyczności. Wpływ na taki stan mają częste zabiegi chemiczne (far­bowanie, rozjaśnianie), zbyt wysokie lub niskie temperatury oraz zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska. Włosy szorst­kie są nieprzyjemne w dotyku, suche, czę­sto sztywne, łatwo się plączą i trudno je rozczesać. Potrzebują zdecydowanego wygładzenia, co zapewniają składniki z grupy emolientów.

KOŁTUNIENIE

To jeden z najczęściej spotykanych wło­sowych problemów. Spotykamy się z nim zwykle, gdy włosom brakuje elastyczności i mają szorstką strukturę. Wówczas zaha­czają się o siebie i tworzą trudne do roz­czesania kołtuny. Na plątanie się włosów bardzo często wpływa pogoda (zwłaszcza zimą) – suche powietrze, opady, zmiana temperatur. Niezależnie od tego, czy problem występuje na czubku głowy,  czyna całej długości włosów, jest to sygnał, że musimy do­starczyć im emolientów.

PUSZENIE

Najbardziej narażone na puszenie się są włosy zniszczone, matowe, wymagające regeneracji. Jedną z głównych przyczyn puszenia się włosów jest ich odwodnie­nie. Konsekwencją jest niezdrowy wygląd i brak połysku. Mogą pojawić się również problemy z układaniem włosów. Puszenie pojawia się najczęściej, podczas niesprzy­jającej pogody – gdy powietrze jest wil­gotne lub przy częstej zmianie temperatur. Najlepszym sposobem na zniwelowanie puszenia jest duża ilość emolientów.

 SUCHOŚĆ

Kiedy włosy są przesuszone, stają się nieprzyjemne w dotyku – chropowate i przypominają siano. Brakuje im również połysku i sprężystości. Często łamią się, kruszą oraz elektryzują. Wszystko to jest efektem, nieodpowiedniego nawilżenia. Suchość włosów spowodowana może być również zbyt małą produkcją sebum. Wówczas skóra głowy staje się przesuszona, napięta i przestaje chronić trzon włosa przed utratą wilgoci. W odzyskaniu włosom suchym zdrowego wyglądu, pomogą humektanty.

BRAK POŁYSKU

Przyczyn braku połysku może być wiele –przesuszenie, osłabienie lub uszkodzenie włosów, zła pielęgnacja. Włosy wyglądają wtedy na niezdrowie i brak im sprężystości. Podobnie, jak w przypadku problemu z suchością, brakuje im nawilżenia, przez co tracą swój blask i witalność. Oznacza to, że potrzebują substancji nawil­żających włosy od wewnątrz i na zewnątrz – czyli humektan­tów i emolientów.

 Okazuje się, że dobra diagnoza bardzo ułatwia życie nasze i naszych włosów. Gdy wiemy jakich produktów użyć, aby równowagę PEH zachować, realnie wpływamy na ich kondycję. Dzięki świadomej i regularnej pielęgnacji, efekty będą szybko widoczne, ale nadal należy pamiętać o stałej obserwacja włosów, dzięki której szybko zauważymy niedobór lub nadmiar protein, emolientów i humektantów. Mając wiedzę o PEH mamy szansę zareagować i szybko zniwelować konkretny problem. 

Dowodem na jakość i skuteczność działania produktów BE ECO są wyniki badań aplikacyjnych przeprowadzonych pod nadzorem lekarza dermatologa. Uczestnicy badań oceniali produkty na wielu polach. Sprawdzali, czy rozwiązują konkretne problemy wło­sów, czy dobrze wpływają na ich kondycję, oceniali zapach i konsystencję. Badania potwierdziły, że marka wywiązuje się ze swoich obietnic, co jest najlepsza jej wizytówką i daje świadectwo transparentności działań.

www.falelokikoki.pl 
@mila.professional0.0019289175669352sek