Metoda OMO - sposób na odżywienie i perfekcyjne wygładzenie

OMO to must have dla Twoich włosów, jeżeli spragnione są odżywienia i regeneracji. Dziś podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać pielęgnację z wykorzystaniem tej metody i jakich produktów użyć, aby efekt zachwycił!

Na początek zajmijmy się nazwą. OMO to po prostu skrót od pierwszych liter nazw wykonywanych czynności pielęgnacyjnych.

1. O = Odżywienie

2. M = Mycie

3. O = Odżywienie

Zgodnie z metodą OMO, odwracamy kolejność. Na początku myjemy włosy odżywką/maską, a dopiero później szamponem. Na koniec jednak, standardowo, zamykamy pielęgnację odżywką/maska.  


Dla kogo metoda ta będzie odpowiednia?

Szczególnie polecana jest posiadaczkom włosów średnioporowatych i wysokoporowatych, z rozchyloną łuską włosa. Są one najczęściej szorstkie, zniszczone, suche i mają skłonność do puszenia się i plątania. Świetnie sprawdza się w przypadku włosów kręconych i falowanych. Osoby o włosach niskoporowatych powinny być ostrożne, gdyż zastosowanie OMO może doprowadzić do przyklapu i obciążenia pasm.

Mimo tego, że pielęgnacja OMO jest znacznie bardziej czasochłonna niż standardowa, przynosi efekty już po pierwszym zastosowaniu. Warto więc poświęcić czas na ten rytuał przynajmniej raz w tygodniu i dostarczyć włosom niezbędne składniki aktywne, które wpłyną na wygładzenie, blask i elastyczność. OMO można również stosować przy każdym myciu. Należy jednak obserwować włosy i odpowiednio dobierać produkty, aby nadmiernie ich nie obciążyć.  


OMO krok po kroku w Rytuale BE ECO

OMO to dobry pomysł zarówno podczas pielęgnacji salonowej, jak i tej wykonywanej w domowym zaciszu. Sprawdź więc, jak krok po kroku odżywić włosy, poddając je rytuałowi BE ECO Ekspresowa Regeneracja z użyciem produktów SOS Nutrition, z OMO w roli głównej.

Rytuał oparty jest na zasadach PEH BALANCE. Uwzględnia zastosowanie produktów pielęgnacyjnych, które dostarczają włosom właściwe ilości emolientów z zachowaniem równowagi w stosunku do protein i humektantów.

 


KROK I

1. Obficie polej włosy ciepłą wodą.

2. Nałóż maskę SOS Nutrition na końcówki lub od linii ucha, gdy włosy są mocno zniszczone.

3. Wykonaj delikatne mycie maską i pozostaw na włosach przez 2-3 minuty.

 

! Rozpoczynając zabieg od mycia maską emolientową  zapewniamy włosom warstwę ochronną, która zabezpiecza je przed naruszeniem podczas mycia szamponem

KROK II

4. Nie spłukując zaaplikowanej maski, nałóż szampon SOS Nutrition i wykonaj pierwsze mycie, skupiając się na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy. Spłucz dokładnie.

5. Ponownie nałóż szampon i wykonaj drugie mycie, po czym zmyj mieszankę ciepłą wodą.

 

! Dzięki emolientom zawartym w składach produktów SOS Nutrition, nie tylko pośrednio nawadniamy włosy, ale również skórę głowy, której kondycja zdecydowanie poprawia się, co potwierdzają przeprowadzone badania aplikacyjne

KROK III

6. Dokładnie oczyszczone włosy odsącz delikatnie ręcznikiem, nałóż maskę SOS Nutrition (na całej długości) i rozczesz włosy.

 

! W przypadku włosów cienkich, możemy zamiennie zastosować odżywkę Water Shine. Wówczas unikniemy nadmiernego obciążenia włosów, którym lepiej służy domykanie pielęgnacji humektantami.

 

7. Nałóż na głowę gorący ręcznik i pozostaw na ok. 20 min. Następnie spłucz całość ciepłą wodą.

8. Osusz włosy i nałóż na całej długości mleczko SOS Nutrition, które zapewnia domknięcie łuski włosai działa antystatycznie. Pozostaw na włosach i wysusz

 

! Pamiętaj, aby podczas stylizacji włosów suszarką, używać wyłącznie letniego powietrza  Temperatura prostownicy natomiast, nie powinna być wyższa niż 170*. www.falelokikoki.pl


@mila.professional0.0023799856503805sek