Nowe oblicza blondów - wywiad z instruktorami marki Mila Pro

Blondy wciąż na topie! Cały czas mają wiele miłośniczek, które kochają olśniewać nieskazitelnym kolorem! Marka Mila Professional wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fryzjerów i ich klientek i poszerzyła  swoją paletę kolorów aż o 11 nowych odcieni blond. Fryzjerzy kochają farby Milaton w dużej mierze właśnie za blondy, gdyż dzięki dużemu nasyceniu pigmentów udaje im się tworzyć fantastyczne koloryzacje- mówi Bartosz Bronowicki Dyrektor Kreatywny Mila Pro. Lśniący włos, nasycony kolor, pokrycie siwizny i kilkadziesiąt odcieni do wyboru  to sposób na koloryzacje blond o jakiej marzy każdy fryzjer.

O znaczeniu blondów we współczesnym fryzjerstwie porozmawiamy z instruktorami i ekspertami Mila Pro - Bartoszem Bronowickim, Katarzyną Olejarczyk i Małgorzatą Talarowską.


Zdradźcie nam proszę kilka szczegółów na temat tego, co przygotowała dla nas Mila Pro i jak wpłynie to na pracę fryzjerów, którzy współpracują w marką?  

Bartosz: Mila Pro poszerza ofertę farb Milaton o 11 nowych odcieni, które bardzo rozbudują paletę blondów. Jako twórca tego pomysłu uważam, że jest to bardzo ważny krok w kierunku tworzenia perfekcyjnych i spektakularnych koloryzacji. Podążając za zagranicznymi trendami fryzjerskimi, zdecydowaliśmy, że skupimy się na bardziej neutralnych odcieniach. Zaobserwowaliśmy, że Polkom znudziły się już bardzo chłodne blondy, dlatego też, kolory które wprowadzimy to w większości odcienie beżowe z bardzo ciekawymi refleksami. Skonstruowaliśmy nowe kolory tak, aby praca stylistów była jeszcze przyjemniejsza, a oczekiwania klientów w 100% spełnione.

Dlaczego skupiliście się tylko na wprowadzeniu farb w różnych odcieniach blonów?

Bartosz: Blondy są niesamowitym wyzwaniem dla każdego fryzjera i jest to dziś najczęściej wykonywana koloryzacja. Polki uwielbiają blondy, a tym samym nieoczywiste kolory, które łączą w sobie ciekawe barwy i tonacje. Jako instruktor pytam fryzjerów, czego brakuje im w pracy, gdy wykonują koloryzacje. Wielu z nich zgodnie twierdzi, że brakuje im ciekawych odcieni beży. Tak więc Mila Pro dbając o komfort pracy stylistów, z którymi współpracuje, stara się jak najlepiej dostosować ofertę do zgłaszanych potrzeb przez liczne grono fryzjerów.

Jakie właściwości mają farby Milaton?

Bartosz: Na wstępie należy wspomnieć o zawartych w farbach Milaton trzech składnikach aktywnych: białym wosku pszczelim, oleju jojoba i dziewannie wielokwiatowej. To one kolejno: odżywają, nawilżają i działają łagodząco na skórę głowy.  W farbach znajdują się mikropigmenty, które wnikają w głąb włosa, co sprawia że włosy zyskują głębokie odcienie, a  przy tym kolor utrzymuje się długo i jest intensywny. Ponadto mają one bardzo kremową konsystencję, co zdecydowanie ułatwia pracę fryzjera oraz są wielofunkcyjne, gdyż dzięki nim możemy wykonywać zarówno koloryzacje permanentne jaki półpermanentne.  

Jakie odcienie blondów są dziś najpopularniejsze  i  jakie trendy w koloryzacjach można zaobserwować?

Bartosz: Obecnie na topie są cieplejsze barwy. Wiele kobiet decyduje się na koloryzacje w odcieniach delikatnych, jasnych beży ale równie często wybór pada na ciemniejsze kolory w odcieniach mokka.

Małgorzata: Nadal bardzo popularne pozostaje również sombre, z uwagi na to, że kobiety chcą wyglądać naturalnie, a ta technika koloryzacji zdecydowanie zapewnia miękkie przejście między kolorem u nasady a końcami, co nadaje lekkości fryzurze. W tym przypadku potrzebujemy kolorów nieoczywistych, które mają dużą zdolność do neutralizacji niechcianych odcieni i w tej roli, dzięki szerokiej gamie odcieni, doskonale sprawdzą się nowości, które oferuje nam Mila Pro.

Czy fryzjerzy i ich klientki z łatwością rozróżniają i klasyfikują odcienie blondów?

Katarzyna: Jeżeli chodzi o fryzjerów, to w większości są jak najbardziej świadomi i wiedzą jak klasyfikujemy blondy.  Natomiast klienci bardzo często mają problem z rozróżnieniem ciepłych i zimnych barw. Częściowo spowodowane jest to tym, że sugerują się zdjęciami, do obróbki których stosowane są różne filtry/programy, co nie pokazuje rzeczywistego koloru. Zdarza się, że klientki mówią, że marzy im się taki zimny blond jak mój, na co z uśmiechem odpowiadam, że nigdy cieplejszego odcienia nie miałam, starając się jednocześnie zaprezentować różnicę w odcieniach ciepłych i zimnych.

Czy możecie dać kilka wskazówek, jak dobrać odpowiedni odcień blondu do urody klientki?

Małgorzata: Uogólniając: chłodne blondy pasują do bardzo delikatnych rysów twarzy, porcelanowej cery i delikatnych oczu, natomiast cieplejsze blondy dobrze współgrają z cerą brzoskwiniową - ciepłą, co często idzie w parze z ciemnymi oczami. Bardzo istotnym elemenetem w doborze właściwego koloru jest też osobowość, więc niezbędna jest tutaj rozmowa z klientem.

 Jakie są najczęstsze błędy popełniane w koloryzacjach blond, z którymi się spotykacie?

Bartosz: Najczęściej zdarzają problemy związane ze złą oceną koloru naturalnego włosa, a także niewłaściwy dobór oksydantu, czy też użycie nieodpowiedniej ilości produktu, dlatego na szkoleniach zwracamy bardzo dużą uwagę na te aspekty.

Katarzyna: Często mamy też do czynienia z nieznajomością pigmentów zawartych w farbie, co skutkuje złym doborem koloru do naturalnych pigmentów zawartych we włosach. Ponadto zdarza się, że fryzjerzy zbyt krótko pozostawiają farbę na włosach oraz nie zapisują proporcji wykonanych mieszanek.


Koloryzacje blond często kojarzą się ze zniszczonymi włosami, które ciężko utrzymać w dobrej kondycji. Jakie są w takim razie złote rady, żeby blond był zawsze olśniewającya włosy piękne i zdrowe?

Katarzyna: W koloryzacji blond bardzo ważne jest aby została przeprowadzona przez specjalistę, ponieważ nieodpowiednie dobranie farby lub oksydantu może nieodwracanie zniszczyć strukturę włosów, a wtedy nie wystarczy odpowiednia pielęgnacja. Uważam że blond jest najpiękniejszy wtedy, kiedy jest zadbany. Poprawność postepowania z włosami blond ma ogromne znaczenie. Starajmy się uświadamiać klientki i pokazywać, że proste sposoby mogą wiele zdziałać. Niezwykle ważne jest aby używać produktów do pielęgnacji odbudowującej i stosować olejki.  Uczulajmy też, żeby nie szarpać włosów przy rozczesywaniu, nie trzeć ręcznikiem i  ustawiać temperaturę prostownicy  na max. 180 stopni.

Bartosz: Tak jak wspomniała Kasia, niezwykle ważny jest tu dobór oksydantu. Prawidłowo dobrany sprawi, że włosy będą piękne i zyskają zdrowy wygląd. Warto wspomnieć też o tym, że nie zawsze powinniśmy na ślepo używać rozjaśniacza, bo niektóre włosy można z powodzeniem rozjaśnić farbami, które mają właściwości odbudowujące i zmiękczające.

Doradźcie proszę jakich produktów należy używać do włosów w kolorze blond?

Małgorzata: Bardzo ważny jest tutaj dobór produktu, który pomoże w utrzymaniu pożądanego koloru. Polecam więc przede wszystkim Szampon Color Protect Blond Mila Pro. Jest to profesjonalny produkt rewitalizujący, który neutralizuje niepożądany żółty odcień. Zawarty z nim Pantenol wnika we włosy i przekształca się w kwas pantenowy zapobiegający przesuszaniu włosów. Dzięki niemu włosy są lśniące, a przede wszystkim pozbawione niechcianych odcieni, na czym najbardziej zależy wielu blondynkom. 

Jakie blond metamorfozy dają najwięcej satysfakcji i są najbardziej spektakularne?

Katarzyna: Uważam, że największa metamorfoza jest wtedy, kiedy włosy naszej klientki odzyskują piękny wygląd. Satysfakcja jest gdy poprawnie dobierzemy kolor do kondycji włosów, do urody naszej klientki i gdy odmienimy wygląd na tyle, że u klientki widać ogromny uśmiech z błyskiem w oku.

Komu odradzalibyście koloryzację w odcieniach blondu?

Bartosz: Melanina, która odpowiada za kolor oczu, włosów, skóry jest idealnie dobrana, w związku z tym uważam, że nie jest dobrym rozwiązaniem odchodzenie zbyt daleko od natury. Jeżeli mamy naturalnie bardzo ciemne włosy to zbyt intensywna ich rozjaśnienie może okazać się nietrafionym pomysłem.

Katarzyna: Moje powiedzenie jest takie : blond to styl życia (śmiech). Każda kobieta przynajmniej raz w życiu dąży do blondu. Niektóre panie zmianę koloru na blond traktują jako strzał w dziesiątkę twierdząc, że odzyskały pewność siebie, a z kolei inne, że całkowicie nie czują się sobą. 

W gamie farb Milaton będzie można już niedługo odkryć kolory, o których na samą myśl robi się cieplej i przyjemniej. Będą to m.in.  blondy w odcieniach cynamonu i wanilii oraz delikatne i perłowe beże. Poszerzona paleta kolorów jest odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów którzy mają potrzebę tworzenia nowych koloryzacji w szerokiej gamie odcieni blond.


@mila.professional0.0020470976829529sek