PEH BALANCE - Świadoma pielęgnacja włosów


W świadomej pielęgnacji i w życiu naszych włosów największą rolę odgrywają trzy składniki – proteiny, emolienty i humektanty. Istotą jest, aby odpowiednio je zbalansować, wprowadzając włosy w stan równowagi, dzięki idealnie dobranym kosmetykom. Efektem takich działań są piękne, zdrowe i mocne włosy, których potrzeby są spełnione, a problemy rozwiązane. Jak to osiągnąć i na czym polega tajemnicza równowaga PEH BALANCE ? Wejdź do świata świadomej pielęgnacji z kosmetykami BE ECO, znajdź odpowiedzi na pytania i spraw włosom przyjemność!


Co oznacza PEH ?

PEH jest skrótem pochodzącym od pierwszych liter grup składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.  Każdy z tych składników ma określone zadanie i wpływa bezpośrednio na kondycję i wygląd włosów.

 

P r o t e i n y – tzw. „cegiełki”, „cement” mają szerokie spektrum działania. Mogą odbudowywać ubytki we włosach pełniąc funkcję regeneracyjną, a także nadbudowywać się na włosie i pośrednio nawilżać zapobiegając odparowywaniu wody. 


E m o l i e n t y - są swoistym kołem otaczającym wymieniające się miedzy sobą proteiny i humektanty. Tworząc warstwę okluzyjną (ochronną), zapobiegają utracie wody z wewnątrz, jednocześnie zabezpieczając przez wnikaniem substancji z zewnątrz.


H u m e k t a n t y - to substancje nawilżające, dobrze rozpuszczalne w wodzie, które mają zdolność do trwałego wiązania i zatrzymywania wody z otoczenia, dzięki czemu mogą pełnić rolę naturalnego rezerwuaru wody we włosach.  Ich obecność w pielęgnacji reguluje odpowiednie nawodnienie włosów i skóry głowy.Czym skutkuje nadmiar i niedobór P, E i H w pielęgnacji ?

 

Jeżeni nie dostarczamy włosom odpowiedniej ilości PROTEIN jest to bardzo zauważalne. Tracą one swoją objętość, są przyklapnięte i matowe. Wynika to z pojawienia się ubytków w strukturze włosa, które należy uzupełnić. Proteiny poza wewnętrzną odbudową, pomagają również w odbiciu włosów od nasady , nadają sprężystości i blasku. Należy jednak uważać aby włosów nie przeproteinować, bo zbyt duża ich ilość sprawi, że włosy staną się nieprzyjemne w dotyku, łamliwe oraz nadmiernie spuszone

 

Niedobór EMOLIENTÓW będzie objawiał się suchością, puszeniem się, elektryzowaniem oraz szorstką strukturą włosa. Będzie brakowało im nawilżenia, co sprawi, że będą bardziej podatne na łamanie się i kruszenie, a także rozdwajanie się końcówek. Nie należy również przesadzać z emolientami, gdyż przyniesie to skutek odwrotny do oczekiwanego. Włosy staną się nadmiernie obciążone i będą wyglądały na przetłuszczone, a tym samym stracą objętość. W przypadku włosów kręconych, może dojść do rozprostowania skrętu.


Gdy włosy stają się bardzo suche, kruche i łamliwe oznacza to, że brakuje im odpowiedniego nawilżenia, czyli HUMEKTANTÓW.  Nadmiar tych składników w strukturze włosa można rozpoznać po nadmiernym puszeniu się, a także plątaniu włosów, które bardzo ciężko się rozczesuje. Najważniejszymi kwestiami w świadomej pielęgnacji są: poznanie preferencji naszych włosów i odpowiedni dobór kosmetyków. Wybierane przez nas produkty powinny zawierać niezbędne do osiągnięcia równowagi składniki. Nie oznacza to jednak, że jedynym warunkiem jest obecność w produktach protein, emolientów i humektantów w równych ilościach. Aby włosy wyglądało zdrowo, niezbędny jest balans pomiędzy nimi.


Równowaga PEH BALANCE w BE ECO


Najważniejszymi kwestiami w świadomej pielęgnacji są: poznanie preferencji naszych włosów i odpowiedni dobór kosmetyków. Wybierane przez nas produkty powinny zawierać niezbędne do osiągnięcia równowagi składniki. Nie oznacza to jednak, że jedynym warunkiem jest obecność w produktach protein, emolientów i humektantów w równych ilościach. Aby włosy wyglądało zdrowo, niezbędny jest balans pomiędzy nimi.


Aby świadomą pielęgnację włosów ułatwić, marka Mila Pro stworzyła kosmetyki oparte na równowadze PEH BALANCE, które dzięki  odpowiedniemu połączeniu składników, dostarczają włosom właściwe ilości protein, emolientów i humektantów. Mila Pro proponuje gotowe rozwiązania. Wystarczy zdefiniować potrzeby swoich włosów i działać!

W związku z tym, że typy włosów są różne, każda z trzech dostępnych linii BE ECO uzupełnia inne składniki i rozwiązuje inne problemy. Pure Volume zapewnia uzupełnienie niedoborów protein i humektantówz zachowaniem równowagi w stosunku do emolientów. Dzięki temu włosy odzyskują blask, stają się uniesione u nasady i zyskują pożądana objętość. Są odpowiednio nawodnione, ale bez nadmiernego obciążenia.


Pure Volume zapewnia uzupełnienie niedoborów protein i humektantów z zachowaniem równowagi w stosunku do emolientów. Dzięki temu włosy odzyskują blask, stają się uniesione u nasady i zyskują pożądana objętość. Są odpowiednio nawodnione, ale bez nadmiernego obciążenia. 


Więcej na temat linii Pure Volume dowiesz się tutaj Linia SOS Nutrition uzupełnia emolienty, z zachowaniem równowagi w stosunku do protein i humektantów. Emolienty, budując warstwę ochronną, tworzą koło otaczające proteiny i humektanty. Dzięki temu, składniki te pozostają w strukturze włosa, co pomaga w zachowaniu równowagi. Włosy odzyskują miękkość i połysk. Są intensywnie zregenerowane, odzywione i wygładzone. Składniki aktywne działają antystatycznie, zapobiegając elektryzowaniu i sprawiają, że włosy łatwo się rozczesują. 


Więcej na temat linii SOS Nutrition dowiesz się tutaj


Produkty z linii Water Shine zapewniają uzupełnienie niedoborów humektantów i emolientów, z zachowaniem równowagi w stosunku do protein. Idealnie dobrane składniki, rozwiązują problemy z suchością i przyklapem, co sprawia, że włosy odzyskują nawilżenie, połysk i blask, a  przy tym są odpowiednio odżywione i uniesione od nasady. Stają się miękkie w dotyku, nie elektryzują się i lekko się rozczesują.


Więcej na temat linii Water Shine dowiesz się tutaj 


Podejście do pielęgnacji, ukierunkowane na PEH BALANCE sprawia, że kosmetyki BE ECO są kompletne i doskonale dopasowane do potrzeb włosów. Innowacyjne receptury, oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, zapewniają pozytywny wpływ na ich kondycję i wygla. do tej pory, jedynym słuszym sposobem na osiągniecie włosowej równowagi było testowanie różnego rodzaju produktów i odpowiednie dopasowanie. Dziś Mila Pro przedstawia gotowe recepty na rozwiązywanie włosowych problemów, zamykając w swoich produkatch idealnie skomponowane składniki. 


Bądź eko i świadomie pielęgnuj włosy!

Produkty BE ECO dostępne na Platformie Zakupowej Fale Loki Koki@mila.professional0.0021409153938293sek