Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu - RADY EKSPERTÓW


60% wykonywanych usług w salonach fryzjerskich to koloryzacje w odcieniach blondu, które w większości wymagają rozjaśniania. Włosy po takich zabiegach potrzebują specjalnej pielęgnacji, aby zapobiec łamaniu i rozdwajaniu oraz nadmiernemu przesuszeniu. 

Eksperci Mila Pro udzielają rad, jak dbać o rozjaśnione włosy. Podpowiadają, jakie zabiegi warto wykonać i po jakie kosmetyki sięgnąć, aby utrzymać piękny wygląd i dobrą kondycję włosów. Zachęcamy do wykorzystania wskazówek w salonach  i uświadamiania klientek, jak ważna jest przemyślana pielęgnacja, aby na kolejną wizytę wracały ze zdrowymi, zadbanymi pasmami.  


BARTOSZ BRONOWICKI 

WŁAŚCIWA DIAGNOZA


W pierwszej kolejności chciałbym zwrócić uwagę na prawidłowe, profesjonalne przeprowadzenie procesu rozjaśniania, ponieważ wykonanie zabiegu zgodnie ze sztuką fryzjerską jest kluczem do sukces. Druga niezwykle istotna rzecz to szczegółowy wywiad z Klientką.

Jeżeli w Waszym salonie pojawia się nowa Klientka, konieczne zapytajcie ją, jakie zabiegi były wcześniej wykonywane na włosach, gdyż zdecydowanie ułatwia to pracę. Jeżeli jest to Wasza stała Klientka, podczas każdej wizyty dokładnie sprawdzajcie i oceniajcie stan włosów, bowiem jeżeli pomiędzy wizytami zalecona pielęgnacja nie była wykonywana prawidłowo, włosy, być może, nie będą nadawały się do ponownego rozjaśnienia. Co do samej pielęgnacji, należy ją oczywiście dobrać do typu włosów i ich porowatość, która po rozjaśnianiu może ulec zmianie ze względu na większe rozchylenie łusek włosowych. I tak np. włosy średnioporowate mogą stać się wysokoporowate. Podczas wizyty należy przez cały czas monitorować, jak reagują włosy, aby wiedzieć jakie produkty zastosować i jakiej instrukcji udzielić Klientce na temat idealnej pielęgnacji włosów w domowym zaciszu.

 


ŁUKASZ BRAUN 

DELIKATNE MYCIE


Regularnie rozjaśniane włosy są bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Nie służą im skrajne warunki atmosferyczne – źle tolerują mroźne powietrze, dużą wilgotność powietrza i palące słońce. Mogą się puszyć i elektryzować, a końcówki stać się bardziej podatne na rozdwajanie. Możemy temu zapobiec, jeżeli będziemy obchodzić się z rozjaśnionymi włosami bardzo delikatnie. Przede wszystkim należy pamiętać, aby rozpoczynać pielęgnację od łagodnego szamponu, który nie zawiera silnych detergentów takich jak: SLS, SLES, gdyż mogą one uszkadzać uwrażliwione rozjaśnianiem pasma. Ważne jest również, aby nie polewać włosów zbyt gorącą wodą, bardzo delikatnie odsączać je po myciu i co najistotniejsze nie pocierać ich i nie szarpać.  

 


MAŁGORZATA TALAROWSKA 

METODA OMO


Klientkom o rozjaśnionych włosach zalecam raz w tygodniu wykonywanie pielęgnacji metodą OMO (odżywianie – mycie - odżywianie), dzięki której wrażliwe włosy są zabezpieczone przed wysuszającym działaniem detergentów zawartych w produktach. Zgodnie z zasadami OMO, odwracamy kolejność i zaczynamy pielęgnacje od nałożenia maski lub odżywki. Nakładamy od linii ucha lub na same końce i wykonujemy delikatne mycie. Następnie, nie spłukując zaaplikowanej maski, nakładamy szampon i myjemy dokładnie włosy, spłukujemy i powtarzamy czynność. Na koniec, po odsączeniu włosów z nadmiaru wody zamykamy pielęgnację odżywką lub maską nakładając ją na całą długość włosów.

Jest to bardzo prosty zabieg pielęgnacyjny, który bez problemu każdy wykona samodzielnie w domu, pomiędzy wizytami w salonie fryzjerskim. Włosy rozjaśniane to najczęściej włosy środnioporowate lub wysokoporowate, dlatego szczególnie polecam używanie produktów bogatych w emolienty, które tworzą na włosach film ochronny i zapobiegają odparowywaniu wody 

SZYMON KACZMARZYK 

TERMOOCHRONA


Bardzo istotne w pielęgnacji włosów rozjaśnianych jest nienarażanie ich na bardzo wysokie temperatury. Unikamy więc częstego prostowania włosów, a jeżeli decydujemy się na nie, ustawiamy temperaturę na max. 170 stopni. Pamiętajmy też, że niezwykle ważne jest prawidłowe suszenie, które powinniśmy rozpocząć od średniej temperatury, a w momencie, gdy włos jest wysuszony w 80% zmienić nawiew na najchłodniejszy, aby domknąć łuskę włosa. Warto więc opowiedzieć Klientowi, co dzieje się z włosami podczas suszenia, aby nabrał większej świadomości na temat codziennie czynności, ponieważ małe zmiany, często maja duże znaczenie. Informujcie więc Klientów, że bardzo gorący strumień powietrza może uszkodzić włosy, ponieważ woda z osłonki odparowuje szybciej niż z kory włosa. Osłonka kurczy się i pęka, a włosy stają się słabsze i mniej odporne na zniszczenia.

 
KATARZYNA OLEJARCZYK 

CZYTAMY SKŁADY KOSMETYKÓW


Obecnie coraz więcej osób dba o świadomą pielęgnację włosów i czyta składy kosmetyków, co bardzo nas jako fryzjerów cieszy.  Przy włosach rozjaśnianych warto zwracać na to szczególną uwagę, bo w składach często pojawiają się substancje, których uwrażliwione włosy szczególnie nie lubią i należy ich unikać. Są to np.


  •         alkohol denaturowy (INCI: Alcohol Denat.),
  •         alkohol etylowy (INCI: Alcohol),
  •         proteiny o małych cząsteczkach w nadmiernych ilościach (np. hydrolizowane keratyna i jedwab, czy hydrolizowane proteiny mleka i pszenicy.
  •         silnie  detergenty myjące (SLS, SLES) 

 


@mila.professional0.001926851272583sek