Wspieraj z nami fundację Rak'n'Roll!

Październik to wyjątkowy czas, kiedy jak nigdy nasza uwaga skupia się na piersiach. W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką i diagnostyką oraz dążymy do zmiany schematów myślenia o chorobie nowotworowej!

Marka Mila Pro w miesiącu świadomości raka piersi wspiera fundację Rak’n’Roll. Zasila tym samym szeregi drużyny, która od lat kształtuje działania w zakresie profilaktyki i działa na rzecz poprawy jakości życia osób zmagających się z chorobą.


Be Pink! z Mila Pro 

15 października to Międzynarodowy Dzień Zdrowia Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Od tego dnia Mila Pro rozpoczyna działania związane ze zwiększaniem świadomości raka piersi. W ramach akcji Be Pink! będziemy głośno mówić, jak ważna jest profilaktyka i pozytywne nastawienie. Dodatkowo wesprzemy fundację Rak’n’Roll finansowo, przekazując na jej rzecz kwotę 2 zł od każdej sprzedanej sztuki* produktów z różowej linii Be Eco Pure Volume! W akcji wezmą udział fryzjerzy współpracujący z marką w całej Polsce, dzięki czemu stworzymy razem silną „różową drużynę” niosącą pomoc i wywołującą dobre emocje!

Dążymy do tego, aby pomoc Fundacji była jak największa, dlatego każdy salon, przy zakupie 3 dowolnych produktów Pure Volume otrzyma dodatkowy 10% rabat!

Kupuj różowe produkty i pomagaj! Razem możemy więcej! 


Rollujemy raka

Fundacja Rak'n'Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. 

Od samego początku celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Dzięki idei Rak'n'Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.


Dbaj o siebie! To proste!

Jak dbać o zdrowie swoich piersi? Zacznijmy od dwóch prostych nawyków i stosujmy je nie tylko w październiku!


1. Poznaj swoje piersi!

Pierwszy dobry nawyk  to regularne, comiesięczne, samodzielne sprawdzanie piersi. To najlepszy sposób, żeby dobrze je poznać! Ich kształt, strukturę, kolor skóry. Obejrzyj je a następnie dotykaj kolistymi ruchami fragment po fragmencie. Dzięki temu, jeśli coś się w nich zmieni będziesz mogła zareagować i zgłosić się do lekarza.


2. Pielęgnuj zdrowie swoich piersi!

Drugi dobry nawyk to badanie u specjalisty. Jeśli masz poniżej 40 lat lub piersi o budowie gruczołowej umów się na USG piersi. Metoda jest nieinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna (można ją stosować również u kobiet w ciąży i karmiących). Jeśli masz ponad 40 lat lub piersi, w budowie których przeważa tkanka tłuszczowa zrób mammografię. *w terminie 15.10-15.11.2021


@mila.professional0.0021354834238688sek